Położenie

Nadleśnictwo Nowa Sól położone jest w zachodniej części Polski, na pograniczu Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska; w południowo-wschodniej części RDLP Zielona Góra. Od północnego zachodu graniczy z Nadleśnictwem Zielona Góra, od północy z Nadleśnictwem Przytok, od północnego-wschodu z Nadleśnictwem Sława Śląska, od południowego-wschodu z Nadleśnictwem Głogów (RDLP Wrocław), od południa z Nadleśnictwem Szprotawa a od zachodu z Nadleśnictwem Krzystkowice.

Galeria zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pięknej przyrody terenów Nadleśnictwa Nowa Sól.

Historia

Nadleśnictwo Nowa Sól w obecnych granicach utworzono 1 stycznia 1974 roku z dawnych Nadleśnictw: Przyborów, Kożuchów, Niwiska i Otyń, 1.01.1993 r. obręb Otyń stał się częścią nowoutworzonego Nadleśnictwa Przytok.

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Projekty i fundusze

W piątek, 26 maja 2023 r. odbyła się konferencja podsumowująca realizację „Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych w Nadleśnictwie Nowa Sól”.

Współpraca

Nadleśnictwo Nowa Sól współpracuje z Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen) z Saksonii (Niemcy). Siedziba partnera projektu Landratsamt Bautzen Kreisforstamt znajduje się w Kamenz (http://www.landkreis-bautzen.de). Tutaj znajdziesz więcej informacji o partnerze.