Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna

Serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z leśnymi ostępami, poszerzania swojej wiedzy przyrodniczej i korzystania z darów pięknych nowosolskich lasów.

Nadleśnictwo Nowa Sól, oprócz prowadzenia proekologicznej gospodarki leśnej, zajmuje się również szeroko rozwiniętą edukacją przyrodniczno-leśną społeczeństwa. W skład naszej bazy edukacyjnej wchodzą:
 
Izba edukacyjna w budynku nadleśnictwa,
Arboretum przy budynku nadleśnictwa,
Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna ,,Solniki".
 
Ponadto edukacja przyrodniczo-leśna może odbywać się w Wyłuszczarni Nasion w Siedlisku, bądź Szkółce Leśnej w Przyborowie.
Ciekawą propozycję stanowi także spacer w terenie przez Trakt Pruski w Bytomiu Odrzańskim, zakończony ogniskiem obok wiaty, z widokiem na Zamek Karolat w Siedlisku.
 
Każdego roku Nadleśnictwo Nowa Sól aktywnie wspiera ,,Bieg Do Pustego Grobu" organizowany przez Parafię św. Antoniego w Nowej Soli, a także bieg ,,Szlakiem IV podków" organizowany przez Sołtysa Solnik i Auto Moto Kożuchów. Nadleśnictwo uczestniczy w wielu imprezach okolicznościowych, m.in. piknikach rodzinnych, piknikach edukacyjnych, festynach dożynkowych, czy festynach organizowanych z okazji Dnia Dziecka.
 
CZWARTEK DNIEM EDUKACJI!
 
Zapraszamy wszystkie instytucje, organizacje i placówki oświatowe do współpracy z leśnikami - zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 9:00, 11:00 oraz 13:00.
 
Przed zgłoszeniem chęci uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych, prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa, znajdującym się w załączeniu (zajęcia edukacyjne odbywają się przy maksymalnym udziale 25 uczestników). Warunkiem odbycia zajęć edukacyjnych jest wysłanie scanu wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej wraz z załącznikiem (oświadczenie RODO) na maila: NowaSol@zielonagora.lasy.gov.pl
 
Przed wysłaniem scanu karty zgłoszeniowej, prosimy o kontakt mailowy z osobą odpowiedzialną za edukację w Nadleśnictwie Nowa Sól, w celu potwierdzenia dostępności terminu:
 
Mirosława Antecka
e-mail: miroslawa.antecka@zielonagora.lasy.gov.pl
 
Nadleśnictwo Nowa Sól
ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól
tel. +48 68 387 24 31
fax +48 68 387 93 93