Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs „Najlepsza ozdoba bożonarodzeniowa wykonana z darów lasu”-zakończony

Tegoroczną zwyciężczynią okazała się Pani Łucja Cieślik, której praca „Anioł z Leśnej Polany" podbiła serce pracowników naszego nadleśnictwa.

Celem naszego konkursu było zachowanie i promocja tradycji wytwarzania ozdób świątecznych, rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych, a także popularyzacja lokalnej twórczości. Jednocześnie zależało nam, aby nasz konkurs wpisywał się w idee zrównoważonego rozwoju.

Zwycięska praca „Anioł z Leśnej Polany" opiera się na konstrukcji z witek brzozowych pokrytej cienkimi płatami kory brzozowej. Ramiona anioła zostały wykonane z liści grabu, głowa z żołędzia, bujna czupryna powstała z mchu natomiast skrzydła Pani Łucja przygotowała z preparowanych liści magnolii i rdzenia sitowia. Autorka w pracy nad swoim dziełem wykorzystała gałązki sosny i świerka oraz szyszki modrzewiowe, świerkowe, owoce dzikiej róży, rajskie jabłuszka, nasienniki wiesiołka, nasiona brzozy i makówki.

Drugą nagrodę wywalczyła Pani Dorota Puszczewicz, sama o swoich pracach mówi "Zainspirował mnie tata, który pokazał mi, że z drewna można zrobić wiele rzeczy - a zaczęło się od kompozycji kwiatowych właśnie z łyka". Pani Dorota farbuje swoje dzieła za pomocą specjalnego barwnika w proszku, który zalewa wrzącą wodą, następnie dodaje kilka kropel octu, aby prace zostały dokładnie zabarwione.

W naszym konkursie wyróżniliśmy także: Sare Potaś (III miejsce), Anne Krakiewicz, Paule Trzeciak, Dorotę Machało, Justynę Zegers, Izabelle Bełz, Dagmarę Łuszpak.

Cieszy nas, że konkurs wzbudził duże zainteresowanie. Ozdoby świąteczne wykonane z naturalnych elementów stają się coraz bardziej popularne, zastępując nieprzyjazne środowisku sztuczne dekoracje.

Na profilu facebook-owym Nadleśnictwa Nowa Sól można podziwiać nagrodzone prace.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej zabawy bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nasze nadleśnictwo.