Lista aktualności Lista aktualności

Wspólne sadzenie lasu oraz ,,Spacer z Leśnikiem" już w najbliższą sobotę!

Nadleśnictwo Nowa Sól zaprasza już w najbliższą sobotę, 26 marca, na wspólne sadzenie lasu oraz wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy z 429 nadleśnictw w Polsce zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich lasach. Wydarzenie jest organizowane jako kontynuacja obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.

Zapraszamy punktualnie o godz. 9:00 na przygotowaną do sadzenia powierzchnię, zlokalizowaną przy drodze relacji miejscowości Czasław - Książ Śląski.

W programie wydarzenia zaplanowaliśmy również spacer po lesie połączony z plenerową lekcją prowadzoną przez lesników - edukatorów Lasów Państwowych.

       Las pełni wiele funkcji - przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie za sobą szereg korzyści - obniża poziom kortyzoru (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50%, zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

      A spaceować jest gdzie - lasy zajmują już 1/3 powierzchni kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 000 km szlaków pieszych, prawie 4000 km pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej. Co ciekawe, wystarczy zaledwie godzina, by dotrzeć do lasu z każdego miejsca w Polsce!

      Wspólne sadzenie lasu rozpocznie się o godzinie 9:00. Dla osób chętnych przeprowadzimy także wyjątkowy spacer - wyjątkowy, bo z leśnikiem! Zakończeniem i podsumowaniem wydarzenia będą gawędy przy ognisku.