Lista aktualności Lista aktualności

Warsztaty "Super Surowiec"

Zapraszamy nauczycieli do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu!

Nadleśnictwo Nowa Sól ma przyjemność zaprosić nauczycieli szkół podstawowych i szkół średnich na bezpłatne szkolenie warsztatowe „Super surowiec”, które będzie dotyczyło wykorzystania gry edukacyjnej „Super surowiec”, stanowiącej nowoczesną formę szkolnej pomocy dydaktycznej. Nadleśnictwo przewidziało dla szkół delegujących nauczycieli na powyższe szkolenie pakiet uczestnika, umożliwiający wykorzystanie gry podczas zajęć lekcyjnych (ilość pakietów ograniczona).

                Gra „Super surowiec” zajęła pierwsze miejsce w konkursie dla pracowników Lasów Państwowych, jej autorką jest Ilona Mrowińska, edukatorka leśna z Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich oraz nauczyciel biologii. „Super surowiec” nie należy do typowych gier, nie zawiera elementów rywalizacji, nie ma tu zwycięzców i pokonanych. Zadania mają wzbudzić u uczestników gry pozytywne emocje, pobudzić wyobraźnię oraz kształcić umiejętność pracy zespołowej. Ideą gry jest samodzielna odpowiedź uczniów na pytanie: Czy jest obojętne, jakie surowce są używane przez człowieka – dzisiaj i w przyszłości? Gra dydaktyczna Super surowiec może okazać się pomocą wspierającą zajęcia edukacyjne poświęcone problemowi zawartemu w powyższym pytaniu.

                Celem gry jest porównanie i ocena różnych surowców wykorzystywanych przez człowieka w życiu codziennym i gospodarce, oraz przedstawienie walorów drewna jako surowca uniwersalnego, przyjaznego dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka.

Kilka słów od autorki gry Ilony Mrowińskiej z Ośrodka Edukacji Leśnej w Jeziorach Wysokich