Lista aktualności Lista aktualności

CIEKAWOŚĆ…PIERWSZYM STOPNIEM DO POPULARNOŚCI

Gdy strażnicy leśni montowali kamerę, nie przypuszczali, że zarejestruje ona tak interesujący obiekt. Podczas odtwarzania nagrania ich oczom ukazał się… wilk w pełnej krasie!

Informacje o obecności tych drapieżników na naszym terenie pojawiały się od dawna. Świadczyły o tym nie tylko pozostawiane ślady czy tropy ale także bezpośrednie spotkania „oko w oko” służby terenowej i dokumentacja zdjęciowa. Jednak zarejestrowane materiały nie charakteryzowały się tak dobrą jakością. Film, w którym aktorem „grającym główne skrzypce” okazał się wilk jest naszym najlepszym jak do tej pory dokumentem przyrodniczym. Udostępniamy go dla Państwa, aby także i Wasze oczy ucieszył ten widok. Wilk został uchwycony na nagraniu na terenie obrębu Niwiska ale przedstawicieli tego gatunku spotyka są także na terenie obrębu Przyborów, który stanowi najbardziej zwarty kompleks lasów.

Wilk wykazał duże zainteresowanie kamerą i dzięki jego ciekawości mamy niebywałą gratkę z możliwości obserwowania go w tak dużym zbliżeniu.  Życzymy Państwu równie przyjemnych wrażeń jakie my mieliśmy oglądając zarejestrowany materiał.